Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Czech Point

Zprávičky naší sovičky

Svozový plán na rok 2020

Prajzské noviny

Sociální služby v SOH

 

SPRSS Oldřišov 1.docx (275.54 kB)

 

Obec Oldřišov je součástí  projektu - Sociální služby  Svazku obcí  mikroregionu  Hlučínsko -západ.

zde ke stažení

 

Mapy Hlučísko

Plán rozvoje soc.služeb.

Sřednědobý plán  rozvoje  sociálních služeb  obce Oldřišov  2019 - 2022.

SPRSS Oldřišov 1.docx (275.54 kB)

Katalog  sociálních služeb souvisejících aktivit v regionu Opavska.

zde ke stažení 

 

Kácení dřevin.

Kácení  dřevin rostoucích  mimo les .

žádost o povolení kácení:

zde ke stažení

kácení dřevindřev

Strategický plán

Požární ochrana

hhasi

Veřejné zakázky-profil zadavatele

Informační zpravodaj CSS

Šetrně s vodou

Územní plán obce Oldřišov

Úvod  zde ke stažení

Základní členění území

zde ke stažení

Hlavní výkres zde ke stažení

Veřejně prospěšné stavby

zde ke stažení

Textová část zde ke stažení

Textová část zde ke stažení

Textová část  zde ke stažení

Veřejná vyhláška zde ke stažení

Navigace

Obsah

Zprávy

Obec Velké Hoštice- výběrové řízení - odborný referent

viz.příloha celý text

ostatní | 26. 10. 2020 | Autor: Správce Webu

Centrum sociálních služeb Hrabyně hledá praktickou sestru

viz. příloha celý text

ostatní | 26. 10. 2020 | Autor: Správce Webu

Moštování ovoce v moštárně ZRUŠENO !!

moštování je do odvolání zrušeno celý text

ostatní | 23. 10. 2020 | Autor: Správce Webu

Informace Slezské nemocnice Opava


Slezská nemocnice rozšiřuje lůžkové kapacity pro pacienty s COVID-19
Slezská nemocnice v Opavě je nucena navýšit lůžkové kapacity pro pacienty s onemocněním Covid-19. Pacienty s covidem byl již zaplněn infekční pavilon S a také část prostor na interním oddělení N2. Nemocnice počítá s tím, že v nejbližších dnech budou kapacity rozšířeny o dalších 15 lůžek na interním pavilonu N1. Celková kapacita lůžek pro standardní Covid pacienty bude 85 lůžek.
Pro pacienty, vyžadující intenzívní péči, byla vyčleněna JIP na infekčním oddělení a také ARO. I pro pacienty ve vážném stavu hledá nemocnice další lůžkové kapacity. Z důvodu rozšiřování péče o pacienty s Covid-19 musela nemocnice téměř zastavit veškerou neakutní péči a omezuje příjmy na interním, urologickém a ortopedickém oddělení.
„Situace v posledních dnech není vůbec dobrá. Téměř denně se schází náš krizový štáb, kdy hledáme další možnosti, jak řešit aktuální stav, který se ale každým okamžikem mění dle počtu přijímaných pacientů. Vše nám komplikuje růst počtu pozitivních zaměstnanců a určitá omezení ve vybavení specializovanými přístroji,“ sdělil ředitel Slezské nemocnice v Opavě Ing. Karel Siebert, MBA a dodal: „Velmi oceňuji práci všech našich zdravotníků, kteří se nyní starají o hospitalizované pacienty. Práce je náročná nejen po fyzické, ale i po psychické stránce, jelikož bohužel dochází i k úmrtím pacientů.“

22. října 2020 bylo ve Slezské nemocnici hospitalizováno 53 pacientů s onemocněním Covid-19. V karanténě bylo 36 zaměstnanců, kteří měli pozitivní test na Covid-19.Jiří Krušina
Tiskový mluvčí SZZ Krnov a SN v Opavě
724 014 860

celý text

ostatní | 23. 10. 2020 | Autor: Správce Webu

Konání bohoslužeb - sdělení

V souladu s nařízením vlády jsou bohoslužby zrušeny. Úmysly mše svaté budou po domluvě s rodinou přesunuty na jiný termín. Pokud si přejete, aby mše svatá byla nyní odsloužena bez Vaší účasti volejte otci Petrovi. celý text

ostatní | 22. 10. 2020 | Autor: Správce Webu

Knihovna uzavřena z důvodu nařízení vlády

Z důvodu nařízení vlády knihovna uzavřena do odvolání celý text

ostatní | 22. 10. 2020 | Autor: Správce Webu

Okrasné školky Oldřišov - prodej chryzantém , různých barev za 85,-Kč

prodej chryzantém , cena 85,-Kč. celý text

ostatní | 21. 10. 2020 | Autor: Správce Webu

Faktury - stočné

Vážení občané v těchto dnech obdržíte faktury za stočné. Vzhledem k pandemickým opatřením upřednostněte bezhotovostní úhradu faktury. V případě, že nemáte jinou možnost než platit hotově, pak vás upozorňujeme na omezenou dobu úředních hodin tj. pondělí od 12.00 do 17.00 hod. a ve středu od 9.00 do 14.00 hod. celý text

ostatní | 19. 10. 2020 | Autor: Správce Webu

SZZ Krnov otevírá nové odběrové místo

SZZ Krnov otevírá nové odběrové místo
na COVID-19 v budově staré lékárny
Sdružené zdravotnické zařízení Krnov v sobotu 17. října otevře nové odběrové místo na COVID-19 v budově bývalé lékárny /vlevo u hlavního vstupu do nemocnice – před závorou/. Lidé, kteří mají absolvovat odběr, si mohou nechat automobily na parkovišti před nemocnicí, kde jsou pro ně vyčleněna místa. „Provoz původního odběrového místa ve stanu bude fungovat v omezeném režimu. Sestry z našich odběrových týmů zde provedly od března několik tisíc testů. V mrazu, v dešti i v tropech v neprodyšných oblecích a s ochrannými pomůckami zvládaly nápor lidí excelentně a moc jim za nasazení děkuji. Počítáme s tím, že testovat se bude nejméně do jara. Otevřením nového odběrového místa v bývalé lékárně se zvýší komfort pro náš nepostradatelný personál,“ sdělil ředitel SZZ Krnov MUDr. Ladislav Václavec, MBA.
Každý, kdo má absolvovat odběr po zaparkování před nemocnicí vstoupí do budovy staré lékárny. „Po vstupní dezinfekci rukou se vydá po šipkách na zemi k evidenci testovaných. Následně absolvuje stěr a budovu opustí. Po celou dobu pobytu v objektu musí mít lidé správně nasazenou roušku či respirátor bez výdechového ventilu. Pouze u stěru, poté co budou vyzváni personálem, si je mohou na chvíli odložit,“ dodal ředitel nemocnice.
Lidé, kteří míří k odběrům musí chodit přesně na čas, aby nedocházelo ke zbytečným komplikacím.


FOTO 1, 2: Nové odběrové místo SZZ Krnov vzniklo za několik dní s minimálními náklady na stavební úpravy. Odběrový stan bude fungovat v omezeném režimu.
Jiří Krušina
Tiskový mluvčí SZZ Krnov a SN v Opavě
724 014 860


celý text

ostatní | 19. 10. 2020 | Autor: Správce Webu

SmVaK Ostrava - úprava otevírací doby.

viz.příloha celý text

ostatní | 19. 10. 2020 | Autor: Správce Webu

Omezení autobusové dopravy od 19.10.2020

viz. příloha a odkazy

celý text

ostatní | 16. 10. 2020 | Autor: Správce Webu

SZZ Krnov spustilo pandemický plán

SZZ Krnov spustilo pandemický plán
Sdružené zdravotnické zařízení Krnov funguje od úterý 13. října 2020 v režimu pandemického plánu. Cílem zpřísnění stávajících hygienických opatření je udržet co nejdéle chod nemocnice v provozu, který je schopen zajistit akutní péči pro všechny spádové pacienty. Uzavřeny byly všechny boční vchody do nemocnice včetně většiny vchodů do nemocničních budov. Zaměstnanci začnou pracovat ve směnném provozu a stravovat se nebudou ve společné jídelně. Prováděna bude plošná dezinfekce ploch.
„Situace je bohužel vážná. Covidem se v posledních dnech nakazilo 30 našich zdravotníků napříč nemocnicí. Tím, že mnozí byli bez příznaků a chodili do práce, je pravděpodobné, že nakažených přibude. Jsme v kontaktu s hygienou a situaci intenzivně řešíme,“ uvedl náměstek ředitele pro léčebnou péči MUDr. Bronislav Sedláček.
Uzavření prvních stupňů základních škol situaci zkomplikuje, kdy část zaměstnanců zůstane s dětmi doma. „První případy ošetřovného již máme hlášeny a další jistě přibudou,“ sdělil náměstek.
Tím, že nemocnice již dříve zastavila plánovanou operativu a uzavřela ortopedické oddělení, může personál posílit pracoviště, kde je lidí nedostatek. „S ohledem na to, že bylo málo vytíženo dětské oddělení i na něm omezíme provoz a kolegy přesuneme na vytížená pracoviště. V rezervě máme rehabilitační oddělení, které můžeme uzavřít v příštích dnech a personál přemístit jinam,“ informoval náměstek Sedláček.
Vedení nemocnice včetně zdravotnického personálu žádá pacienty, aby v nemocnici dodržovali všechna nařízená opatření. „Roušky musí být správně nasazeny, řada lidí je nosí pod nosem či je mají na volno, všichni příchozí si musí dezinfikovat ruce a chovat se zodpovědně. Další personální ztráty v podobně nemocných mohou paralyzovat chod důležitých oddělení. Děkujeme za ohleduplnost,“ dodal Bronislav Sedláček.

Důležité informace:
Chod ambulancí zůstává v provozu. Pacienti mohou svůj zdravotní stav s lékaři konzultovat telefonicky.

SZZ Krnov má plošně vyhlášený zákaz návštěv. Výjimku mají pouze otcové u porodu, návštěvy pacientů v konečném stádiu onemocnění vždy po dohodě s personálem. Za dětskými pacienty smí pouze jeden z rodičů.


celý text

ostatní | 13. 10. 2020 | Autor: Správce Webu

Ordinace všeobecného lékaře od 1.10.2020 v prostorách zámku vOldřišově

Vážení pacienti, rádi bychom Vás informovali, že od 1.10.2020 naleznete naši ordinaci v nových prostorách - na adrese K Zámku 246, 747 33 Oldřišov, lékař: MUDr. Jaromír Svačina, sestry: Tereza Štěbrová, Kateřina Havrlantová, tel 553 762 107 e-mail: praktik1.oldrisov@vseobecnylekar.cz
Ve dnech 5.10. a 19.10. nebude v ordinaci přítomen lékař, sestra bude plně k dispozici. V případě potřeby lékařského ošetření zastupuje MUDr. Urbánek (Opava) – i tam je však potřeba se předem objednat v ordinačních hodinách (553 613 336).

Všechny čtvrtky v říjnu nebude v ordinaci přítomen lékař, sestra bude plně k dispozici. V případě potřeby lékařského ošetření zastupuje MUDr. Urbánek (Opava) – i tam je však potřeba se předem objednat v ordinačních hodinách (553 613 336). celý text

ostatní | 30. 9. 2020 | Autor: Správce Webu

Domácí péče

viz.příloha celý text

ostatní | 9. 9. 2020 | Autor: Správce Webu

Ordinace praktického lékaře - informace

Od 1.9.2020 jsou v ordinaci praktického lékaře v ordinačních hodinách k dispozici dvě zdravotní sestry.
Pokud cokoliv potřebujete volejte na tel. 553 762 107.
celý text

ostatní | 1. 9. 2020 | Autor: Správce Webu

Upozornění - praktický lékař

Z důvodu zhoršené epidemiologické situace v našem kraji, nebude možné do odvolání navštívit ordinaci praktického lékaře v Oldřišově bez předchozí telefonické domluvy.
Po telefonické objednávce na čísle 553 76 21 07 je nutná při vstupu do ordinace rouška a rukavice.
celý text

ostatní | 14. 7. 2020 | Autor: Správce Webu